20211202_Mana Kaasik_Wise&Shine-paper-17

Wise And Shine bioglitter

Wise And Shine alustab Taani firma EcoSparkles bioglitterite müüki Eestis. Siit leiad täpsemat infot nende koostise ja loodussõbralikkuse kohta.

Glittereid on kaht tüüpi – klassikalised ja Shimmerid.

 

Klassikalised glitterid

Koostis: eukalüptipuu tselluloos, stüreenakrülaat, alumiinium, pigment

 

Kõik EcoSparkles Glitterid on valmistatud tselluloosi põhjal, mis on pärit jätkusuutlikult kasvatatud eukalüptipuudest. Need on Euroopa istanduste puud, kus on tagatud vastutustundlik kasvatus ja saagikorjamine.

Klassikalised glitterid sisaldavad ka 8% stüreenakrülaati, mis on kosmeetiline sideaine. See on glitteri väliskihil ning hoiab kõiki koostisosi koos.

Glitteril on loomulikult ka läikiv kiht, mille annab alumiinium (sisaldus 0.1%) ning värvi annavad mineraalidelt pärinevad pigmendid, mis on FDA (Ameerika Ühendriikide Toidu- ja Ravimiamet) poolt heaks kiidetud. Tänu neile koostisosadele on saavutatud toode, mis on 90% biolagunev ning 92% plastivaba.

Võite mõelda, miks on glitter siis vaid 90% ulatuses biolagunev. Põhjus on selles, et tootes sisalduvad alumiinium ja pigmendid ei saa lugeda biolagunevateks – need on looduslikud ühendid, mis peituvad maakoores ning seetõttu nad ei lagune, vaid lähevad algsete elementidena sinna tagasi. 

EcoSparkles klassikalised glitterid on nii vegan kui julmusevabad.

 

Shimmerid

Koostis: eukalüptipuu tselluloos, Shellac, Mica ehk vilgud, pigment

 

Täpselt nagu klassikaline bioglittergi, on Shimmerid valmistatud tselluloosist. Ülejäänud koostisained on Shellac, Mica ja FDA poolt heakskiidetud pigmendid.

Shellac on looduslik materjal, mis on valmistatud Indiast pärit mardikaliste poolt. Shellac on nende paaritumisprotsessi jääkprodukt. Kui emane mardikas on valmis munema, joob ta kohalikelt puudelt mahla ning toodab vaiku, millesse munad muneda. See on kaitsev kest, kus röövikud arenevad ja kasvavad kuni nad on valmis kooruma ning “pesast” lahkuma. Tahkunud vaik jääb puudele ning kohalikud kogukonnad korjavad selle sealt hiljem ära, et seda edasi müüa ning Shellaci toota. See protsess ning äri on elutähtis nii mardikate kui kogukondade jaoks ning ühtki mardikas, röövik ega muna ei saa selle käigus kahjustada. See koostisosa ei ole aga vegan.

Mica ehk vilgud on mineraalid, mis asendavad Shimmerites alumiiniumikihti ning annavad hoopis teistsuguse, õrna ja peaaegu sillerdava läike. EcoSparkles’i jaoks on ülioluline tagada, et kõik koostisained on toodetud jätkusuutlikult ning eetiliselt. Bioglitteris kasutatav Mica pärineb Põhja-Ameerikast ning on kaevandatud ja töödeldud nii ohutus-, töö- kui keskkonnanõuetele vastavalt.

Shimmerid on ülekaalukalt kõige keskkonnasõbralikumad glitterialternatiivid, mida hetkel turult võib leida. Looduslikus keskkonnas kulub täielikuks lagunemiseks vaid 4 nädalat. Toode on täielikult looduslik ja plastivaba ning 98% biolagunev.

EcoSparkles Shimmerid on julmusevabad.

 

Tellida saab alates 3. detsembrist 2021 SIIN: https://forms.gle/cR6J6g6uDiC5BWm7A

Säramiseni ✨

 

Postituse foto: Mana Kaasik