Pood

Soeta ja toeta!

Mis on bioglitter?

Klassikalised glitterid

Koostis: eukalüptipuu tselluloos, stüreenakrülaat, alumiinium, pigment

Kõik Wise And Shine bioglitterid on valmistatud tselluloosi põhjal, mis on pärit jätkusuutlikult kasvatatud eukalüptipuudest. Need on Euroopa istanduste puud, kus on tagatud vastutustundlik kasvatus ja saagikorjamine.

Klassikalised glitterid sisaldavad ka 8% stüreenakrülaati, mis on kosmeetiline sideaine. See on glitteri väliskihil ning hoiab kõiki koostisosi koos.

Glitteril on loomulikult ka läikiv kiht, mille annab alumiinium (sisaldus 0.1%) ning värvi annavad mineraalidelt pärinevad pigmendid, mis on FDA (Ameerika Ühendriikide Toidu- ja Ravimiamet) poolt heaks kiidetud. Tänu neile koostisosadele on saavutatud toode, mis on 90% biolagunev ning 92% plastivaba.

Võite mõelda, miks on glitter siis vaid 90% ulatuses biolagunev. Põhjus on selles, et tootes sisalduvad alumiinium ja pigmendid ei saa lugeda biolagunevateks – need on looduslikud ühendid, mis peituvad maakoores ning seetõttu nad ei lagune, vaid lähevad algsete elementidena sinna tagasi. 

Wise And Shine klassikalised glitterid on nii vegan kui julmusevabad.

UUS! Alates märtsist 2024 on meie poes ning särabaaris saadaval maailma esimene looduslikult lagunev holograafiline glitter. Holo glitterid on läbinud ranged katsed ning saanud sertifikaadid oma lagunevuse kohta nii looduses kui magevees – nad lagunevad 95% ulatuses vaid 4 nädala jooksul.  

Esialgu paistavad holo glitterid hõbedasena, kuid kui neile langeb valgus (päike, fotovälk, LED-valgus), helgib glitter vikerkaarevärviliselt ning annab ainulaadse efekti. 

Leiad meie glitterivaliku altpoolt!

Shimmerid

Koostis: eukalüptipuu tselluloos, Shellac, Mica ehk vilgud, pigment

Täpselt nagu klassikaline bioglittergi, on Shimmerid valmistatud tselluloosist. Ülejäänud koostisained on Shellac, Mica ja FDA poolt heakskiidetud pigmendid.

Shellac on looduslik materjal, mis on valmistatud Indiast pärit mardikaliste poolt. Shellac on nende paaritumisprotsessi jääkprodukt. Kui emane mardikas on valmis munema, joob ta kohalikelt puudelt mahla ning toodab vaiku, millesse munad muneda. See on kaitsev kest, kus röövikud arenevad ja kasvavad kuni nad on valmis kooruma ning “pesast” lahkuma. Tahkunud vaik jääb puudele ning kohalikud kogukonnad korjavad selle sealt hiljem ära, et seda edasi müüa ning Shellaci toota. See protsess ning äri on elutähtis nii mardikate kui kogukondade jaoks ning ühtki mardikas, röövik ega muna ei saa selle käigus kahjustada. See koostisosa ei ole aga vegan.

Mica ehk vilgud on mineraalid, mis asendavad Shimmerites alumiiniumikihti ning annavad hoopis teistsuguse, õrna ja peaaegu sillerdava läike. Meie jaoks on ülioluline tagada, et kõik koostisained on toodetud jätkusuutlikult ning eetiliselt. Bioglitteris kasutatav Mica pärineb Põhja-Ameerikast ning on kaevandatud ja töödeldud nii ohutus-, töö- kui keskkonnanõuetele vastavalt.

Shimmerid on ülekaalukalt kõige keskkonnasõbralikumad glitterialternatiivid, mida hetkel turult võib leida. Looduslikus keskkonnas kulub täielikuks lagunemiseks vaid 4 nädalat. Toode on täielikult looduslik ja plastivaba ning 98% biolagunev.

Wise And Shine Shimmerid on julmusevabad.

Meie glitterivalik

Sea Foam - Fine Glittermix

Galactic Dreams - Holo Glittermix

Electric Amethyst - Glittermix

Shambala - Glittermix

Peach - Fine Shimmer

Himalaya - Shimmer

Serenity - Glittermix

Prism Paradise - Holo Glittermix

Dark Crystal - Holo Glittermix

Candy Cane - Shimmer+Glittermix

Sparklepony - Glittermix

Roses Spell - Glittermix

Amber - Shimmer

Glittermania - Glittermix

Evergreen - Glittermix

telli nüüd

Vormista tellimus ja särav pakk jõuab sinuni paari päevaga – nii lihtne see ongi!

Laguneb 1-2 kuuga looduslikus keskkonnas ja magevees

Toodetud eetiliselt ja jätkusuutlikult

Nahasõbralik, sobib nii näole kui kehale

Antimonivaba, vähe raskemetalle

Kontakt

Sul on küsimus, idee, kahtlus, rõõm, tagasiside? Kirjuta meile!