IMG_6063

Podcast: Sissi Nylia Benita

Särav tervitus!

 

Meil on ülimalt suur rõõm teatada, et #WiseAndShine taskuhääling on valmis ja teie ees!

Mis siin ikka pikemalt, asume kohe asja juurde. Meie nii-öelda null-episoodis saad lähemalt tuttavaks meie tiimiliikmetega ning kuuled, kuidas me oma projektiga alustasime. Esimeseks saatekülaliseks on meil seejärel särav meigikunstnik, superstaar ja enesearengu entusiast – Sissi Nylia Benita!

 

Meie podcasti saad kuulata:

Spotify

SoundCloud (ei ole vaja registreerida kasutajaks)

Deezer

 

Sissi Nylia on jätkusuutlikku eluviisi järginud juba sünnist saati, kuna kasvas üles metsa keskel. Peres kasvatati ise toitu, komposteeriti, hoolitseti maja ja looduse eest. Alles hiljuti on jätkusuutlikkus olnud teadlik elu osa, seda tänu ellu tulnud inimestele, kellelt alati midagi õppida on. 

 

Mis on sinu jaoks suurim väljakutse jätkusuutliku eluviisi juures?  “Ma arvan, kuna et me oleme kõik harjunud elama tarbimisühiskonnas, siis kindlasti oma harjumustest välja tulemine on raske. Kui ma päevapealt peaksin kõiki oma harjumusi muutma, siis ma ei saaks sellega hakkama. Väiksemad sammud teevad seda lihtsamaks.”

Once you wake up, you can’t go back.

Kui hakkasin süüvima sellese, mis maailmas tegelikult toimub, ei suutnud ma enam sellele silma kinni panna. Kui minus oli tekkinud see otsus, et ma tahan teha midagi oma elus, mis toetab maailma ja jätkusuutlikkust, siis mu ellu tekkisid ka inimesed, kes seda toetavad. Tõmbame endale ligi inimesi, kes on nagu me ise oleme.” 

 

Sissi sõnul võtaks ta hea meelega vastu plastivaba kuu väljakutse. Muide, juulikuu ongi  ülemaailmne plastivaba kuu. “Siiani ei ole ma täiesti plastivaba elu elanud, kuid liigun teadlikult selle suunas.” Jätkusuutlikku elu soovitab Sissi alustada taaskasutamisest ning pakendite vähendamisest. Kõike pakendivabalt poest ei saa, siiski aitavad just väikesed sammud liikuda plastivabama elu poole. 

Kosmeetika kohta soovitab Sissi palju uurimistööd teha, uurida brändide jalajälge ning ka toodete koostisaineid. Ise šoppab ta kosmeetikat apteegist, kasutab meelsasti ka JOIK, Jovae ja LUSH’i tooteid.

 

Sissit inspireerivad kõige rohkem pere ja sõbrad. Sütitavad on muidugi maailma probleemid. Inspiratsiooni leiab ka dokumentaalidest. (Soovitus: “Explained” Netflixis!) Sissi soovib ka ise jagada inspiratsiooni ning proovib aina rohkem oma häält kasutada: “Sa kunagi ei tea, kui midagi, mida sina ütlesid, inspireerib kedagi teist.”

 

“Unistan maailmast, kus ei ole ületarbimist. Meil on harjumus elada hästi mugavat elu. Kui me suudaksime vähendada oma tarbimist, jätaksime loodusele ja ookeanile ruumi taastuda, kuna astume ise eest ära.  Me ei saa sundida inimesi teisiti käituma, saame vaid inspireerida. Te ei pea üleöö hakkama veganiks või roheliseks, oluline on võtta väikseid samme.”

 

“Lõppkokkuvõttes oleme kõik inimesed ja muutus algab meist endist.”

 

Pssst… kas teadsid, et ELi riikides hakkavad alates 2021. aasta juulist kehtima uued eeskirjad, mille järgi kaovad müügilettidelt ühekordselt kasutatavad söögiriistad ja -nõud, kõrred, vahtpolüstüroolist topsid, toidu- ja joogipakendid ning vatitikud, õhupallivarred ja kõik muud oksüdantide toimel lagunevast plastist valmistatud tooted, nt ostukotid. Teised pakendid märgitatakse hoiatava infosildiga:

 

Järgmises saates kuuled meie ülipõnevat vestlust Tallinna Tehnikaülikooli materjaliteadlase Andres Krummega, kes vastab pealtnäha lihtsatele, kuid tihti siiski segadust tekitavatele küsimustele plasti kohta.