178935289_1132444960561254_3447154009387155383_new

Meie esimesed sammud

Särav tervitus!

Meie oleme tiim Wise And Shine ja meil on ääretult hea meel tervitada Sind meie blogis. Räägime natuke lähemalt, kust üldse sai meie teekond alguse…

Meie loo rääkimiseks tuleb rännata ajas veidi tagasi, lausa tagasi sinna aega, mil kõik said vabalt ringi jalutada ning festivale nautida. Täpsemalt räägime aastast 2019, mil päike lõõmas, noored tantsisid festivalil jalgu villi ning näod sätendasid mitte ainult higist, vaid ka glitterist. 

Ei, mitte sellest plastglitterist, mis on ometigi ju nii eilne päev

Jutt on bioglitterist, mis võlus meie projektijuhti Roosit alates esimesest korrast, kui ta sellega kokku puutus! Roosi ja Anna olid tõelised Wise And Shine’i pioneerid, kes koos teiste ägedate naistega hakkasid tervisliku toidukaravani kõrvale tegema pop-up särabaari SparkleBar. Suve möödudes säratasid neiud inimesi pea igal festivalil!

Kui Roosi ja Anna töötasid festivalidel nagu sumisevad töömesilased, et inimesi säratada, tegid nad juba peas plaane, et järgmine suvi on samamoodi sisustatud. Mõeldud-tehtud, eks? Või siiski mitte… 

Meile kõigile tuttav olukord maailmas lõi 2020. aasta alguses tüdrukute suveplaanid sassi. Tuttav festivalide jalgealune hakkas aina rohkem kõikuma, mis pani neid mõtlema, et teeks õige ise oma projekti?

Nimelt tundsid Roosi ja Anna, et bioglitter on nii lahe asi, et nad ei saa seda jätta ainult enda teada! Seda peab levitama, et Eesti noored ei tahaks säravat meiki tehes haarata plastglitteri järele, mis on keskkonnale kahjulik, vaid et nad otsustaksid hoopis loodussõbralikuma alternatiivi kasuks. Kuna festivalide toimumine oli suure küsimärgi all, võtsid noored ette kirjutada Euroopa Solidaarsuskorpuse projekt, millega oma üllat eesmärki edasi viia. 

Kahekesi projekti teha ei ole aga sugugi lihtne, mistõttu liitusid suve hakul Roosi ja Annaga ka Alice, Anett ja Mariliis ning nõnda sündiski projekt Wise And Shine.

Wise And Shine’i eesmärk on tõsta teadlikkust meie igapäeva tarbimise ja keskkonnahoidlike valikute osas, tutvustades biolagunevat glitrit, ning näidata, kuidas väikesed valikud võivad kaasa tuua suuri muutusi. Oma eesmärgi elluviimiseks korraldame töötube, levitame infot sotsiaalmeedias ning teeme ka podcasti, kus jagame infot plastiku ja keskkonnasäästlikkuse kohta.

Säramiseni

Wise And Shine’i tiim