IMG_5132

KKK – Mis on bioglitter?

Särav tervitus!

Väike enesetutvustus sai eelnevas blogipostituses tehtud. Mine vaata kohe järgi, kui seda veel teha jõudnud pole!

Nüüd arutame lahti, mis on see salapärane bioglitter, millest eelmine kord rääkisime, ning milles seisneb selle erilisus. Vastame põhiküsimustele, mis tekkida võivad.

Miks on bioglitter üldse olemas?

Alustame probleemist: mikroplasti kogus looduses ja põhjavees on muutumas üha suuremaks mureks. Samal ajal on üha populaarsemaks muutumas glitri ja sära kasutamine meiginduses, festivalidel ja muudel üritustel. Paraku koosneb tavaline, laialt levinud glitter pisikestest läikivatest plastosakestest, mis reostavad ookeane ning ohustavad mereelu. Söögiahela kaudu jõuab mikroplast inimeste toidulauale ning samuti on plastglitri kasutamine nahal tervisele kahjulik. Seepärast peaks iga loodusest ja endast hooliv inimene oma käitumisharjumusi muutma – valima bioglitri! 

Millest bioglitter valmistatud on?

Biolagunev glitter on valmistatud jätkusuutlikult kasvatatud eukalüptipuu tselluloosist. Lisaks laguneb see looduses täielikult, keskkonnale ohutult ning üsna kiiresti. Bioglitter on julmusevaba ning üldjuhul vegan.

Miks peaksime bioglitrit eelistama?

Bioglitri kasutamisega astume väikese ent olulise sammu võitlemaks globaalse plastikuprobleemiga. Tõsi küll, plastglitri osakaal maailma reostava plastiku seas tundub ju nii väike, kuid nagu meile Wise And Shine’i tiimis meeldib öelda: väikeste sammudega suurte muutusteni! 

Kas see on jälle mingi ülikallis öko-möko-biotoode?

Ei, ei ole. Bioglitter on hea näide sellest, et loodussõbralik toode ei pea olema (vastavalt populaarsele arvamusele) tavatootest kõrgemas hinnaklassis. Rahakotti ei jää suurem auk, küll aga jääb loodusesse väiksem jälg! 

Niisiis pole muutust ju raske teha. Ja selliseid väikseid muutusi tehes ei tundugi plastikureostusest võitu saamine nii võimatu. 

Säramiseni!